+++Slideshow+++

  • Poznaj nas bliżej!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Zmarł Kazimierz Czarnecki

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wielkiego Człowieka Lewicy - członka Unii Pracy śp. Kazimierza Czarneckiego. Pogrzeb zasłużonego społecznika, Honorowego Obywatela Olkusza, współtwórcy olkuskich struktur UP odbędzie się w piątek 3 lutego o godzinie 15:00 na olkuskim cmentarzu.Kazimierz Czarnecki urodził się 8 stycznia 1923 r. Kilka lat swojej młodości (1941- 45) stracił w hitlerowskich więzieniach i obozach pracy w Hermansdorf, Ratwitz, Markstadt i Auschwitz.

Po wojnie całe swoje zawodowe życie związał z Olkuską Fabryką Naczyń Emaliowanych. Pracował tam przez 36 lat. Był działaczem związkowym i instruktorem nauki zawodu w Szkole Przyzakładowej. Ciesząc się zaufaniem lokalnej społeczności, wielokrotnie pełnił funkcję radnego Miejskiej Rady Narodowej i ławnika. W latach 1970-1975 r. pełnił także funkcję posła na Sejm VI kadencji.

Kazimierz Czarnecki założył w Olkuszu koło Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Pomagał wielu byłym więźniom dojść swoich praw odszkodowawczych.

Więcej informacji na temat zasług śp. Kazimierza Czarneckiego można przeczytać na stronie Przeglądu Olkuskiego.

fot. UMiG Olkusz

Chcesz zostać członkiem Unii Pracy? - Skontaktuj się z nami!

Dariusz Nowak - dyrektor Biura Krajowego UP
tel: +48 517 602 605
e-mail: uniapracy.org@wp.pl


Marek Procki - Sekretarz Generalny UP
tel: +48 509 680 520
e-mail: marekprocki@op.pl

Elżbieta Zakrzewska - przewodnicząca Rady Krajowej UP
tel: +48 600 334 611

e-mail: elzbieta_zakrzewska@interia.pl

Lewicowe Media

 

 

Facebook

Twitter

Logowanie

Register at Bookmaker William Hill