+++Slideshow+++

  • Poznaj nas bliżej!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zmarł Kazimierz Czarnecki

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wielkiego Człowieka Lewicy - członka Unii Pracy śp. Kazimierza Czarneckiego. Pogrzeb zasłużonego społecznika, Honorowego Obywatela Olkusza, współtwórcy olkuskich struktur UP odbędzie się w piątek 3 lutego o godzinie 15:00 na olkuskim cmentarzu.Kazimierz Czarnecki urodził się 8 stycznia 1923 r. Kilka lat swojej młodości (1941- 45) stracił w hitlerowskich więzieniach i obozach pracy w Hermansdorf, Ratwitz, Markstadt i Auschwitz.

Po wojnie całe swoje zawodowe życie związał z Olkuską Fabryką Naczyń Emaliowanych. Pracował tam przez 36 lat. Był działaczem związkowym i instruktorem nauki zawodu w Szkole Przyzakładowej. Ciesząc się zaufaniem lokalnej społeczności, wielokrotnie pełnił funkcję radnego Miejskiej Rady Narodowej i ławnika. W latach 1970-1975 r. pełnił także funkcję posła na Sejm VI kadencji.

Kazimierz Czarnecki założył w Olkuszu koło Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Pomagał wielu byłym więźniom dojść swoich praw odszkodowawczych.

Więcej informacji na temat zasług śp. Kazimierza Czarneckiego można przeczytać na stronie Przeglądu Olkuskiego.

fot. UMiG Olkusz

Facebook

Jesteśmy członkami:

 

 

Chcesz zostać członkiem Unii Pracy? - Skontaktuj się z nami!

Giedymin Wróblewski - dyrektor Biura Krajowego UP
tel: +48 602 284 432
e-mail: uniapracy.org@wp.pl

Elżbieta Zakrzewska - przewodnicząca Rady Krajowej UP
tel: +48 600 334 611

e-mail: elzbieta_zakrzewska@interia.pl

Lewicowe Media

 

 

Twitter

Register at Bookmaker William Hill