+++Slideshow+++

  • Poznaj nas bliżej!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rekomendacja M. Środy dla W. Nowickiej

Osobiście stawiam na Wandę Nowicką. Nie potrzebuje konfetti jak Duda. W przeciwieństwie do Magdy Ogórek - ma poglądy. Bardzo stabilne i wyraziste.

Ma szerokie kompetencje, osiągnięcia, ma doświadczenie i umiejętności. Ma też to, co w polityce jest fundamentalne a rzadkie: odwagę walczenia o sprawy naprawdę ważne, które nie przynoszą splendoru i taniej popularności. Nie będzie zyskiwać rozgłosu na „telefonach do Putina”, lecz konsekwentnie i z uporem stać na straży konstytucji a zwłaszcza tego, co w niej najtrudniejsze do obrony: równości. Tak, by Polska była w równowadze a prawa, władza, obowiązki i przywileje równo dzielone między mężczyzn i kobiety. 


 
Rój kandydatów na prezydenta? Rój. Wielu mężczyzn, kilka kobiet (!), dużo „z prawa”, fajnie, że „z lewa” też. O czym to świadczy? Po pierwsze o polskim indywidualizmie. Mamy wiele osobowości, które chętnie przystępują do walki o swoje racje, programy lub swoje ego. Dzięki czemu mamy w czym wybierać.  
 
Po drugie – być może – to taka faza naszej demokracji, która mieni się różnorodnością. Pamiętam te straszne czasy, gdy wszystko było szare, kandydat jeden i wszyscy na „tak”. Złe to były czasy. Dziś jest inaczej i cieszmy się z tego.  
 
Po trzecie, możemy mieć nadzieję, że różnorodność osobowości przełoży się na różnorodność idei i interesy wielu będą w kampanii reprezentowane, choć oczywiście nie można zapominać o fakcie, że konstytucyjne uprawnienia prezydenta nie są w stanie skonsumować nawet jednej setnej programowej oferty, która pojawi się w trakcie kampanii.  
 
Prof. dr hab. Magdalena Środa

Facebook

Jesteśmy członkami:

 

 

Chcesz zostać członkiem Unii Pracy? - Skontaktuj się z nami!

Giedymin Wróblewski - dyrektor Biura Krajowego UP
tel: +48 602 284 432
e-mail: uniapracy.org@wp.pl

Elżbieta Zakrzewska - przewodnicząca Rady Krajowej UP
tel: +48 600 334 611

e-mail: elzbieta_zakrzewska@interia.pl

Lewicowe Media

 

 

Twitter

Register at Bookmaker William Hill