+++Slideshow+++

  • Poznaj nas bliżej!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

„Będziemy siłą, która upomni się o najsłabszych”. Konwencja Zjednoczonej Lewicy


Zjednoczona Lewica „upomni się o dyskryminowanych” – zapewniła jej liderka Barbara Nowacka. Deklarację złożyła podczas sobotniej konwencji w Warszawie. Wraz z ekspertami specjalizującymi się w takich dziedzinach, jak gospodarka i ochrona zdrowia przekonywali Polaków do zmian.

 

– Te wybory są o kształt demokracji, w której chcemy żyć – powiedziała Barbara Nowacka na konwencji. Zaproszeni goście, wśród których był m.in. prof. Grzegorz Kołodko, przekonywali o potrzebie zmian w polityce zdrowotnej, gospodarczej i społecznej. Nowacka zapowiedziała, że Zjednoczona Lewica będzie „siłą, która upomni się o najsłabszych”. – Lewica upomni się o dyskryminowanych ze względu na płeć, wiek lub kogo kochają. Upomnimy się o każdego – dodała.

Z kolei szef sztabu koalicji Dariusz Joński (SLD) przekonywał, że lewica zawsze miała dobre kadry, zawsze miała dobrych ekspertów, polityków i chce to pokazać.

Koalicję wyborczą Zjednoczona Lewica współtworzą SLD, TR, UP, PPS i Zieloni. Nowacka – współprzewodnicząca Twojego Ruchu – została zaprezentowana jako liderka koalicji w ubiegłą niedzielę. Mówiła wtedy, że Zjednoczona Lewica „idzie stawić czoła konserwatystom”. Przedstawiła też program wyborczy, w którym jest m.in. likwidacja Senatu, podniesienie płacy minimalnej do 2,5 tys. zł oraz zmiany w podatkach.

PAP

Facebook

Jesteśmy członkami:

 

 

Chcesz zostać członkiem Unii Pracy? - Skontaktuj się z nami!

Giedymin Wróblewski - dyrektor Biura Krajowego UP
tel: +48 602 284 432
e-mail: uniapracy.org@wp.pl

Elżbieta Zakrzewska - przewodnicząca Rady Krajowej UP
tel: +48 600 334 611

e-mail: elzbieta_zakrzewska@interia.pl

Lewicowe Media

 

 

Twitter

Register at Bookmaker William Hill