+++Slideshow+++

  • Poznaj nas bliżej!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Euro deputowany Unii Pracy prof.Adam Gierek dba o ochronę środowiska

 

Już po raz dwunasty w lesie w Dąbrowie Górniczej-Wypaleniskach odbyło się sadzenie Lasu Europejskiego. W akcji brało udział ponad sto osób, w tym członkowie i sympatycy Unii Pracy z Euro deputowanym Adamem Gierkiem na czele.

 

Prawie setka osób spotkała się w sobotni poranek 9 kwietnia. Mieszkańcy nie tylko Zagłębia, ale i całego województwa sadzili olchy, sosny, a także dęby: sto na pamiątkę setnej rocznicy nadania Dąbrowie Górniczej praw miejskich i czterdzieści w czterdziestą rocznicę uruchomienia produkcji w Hucie Katowice.

Wiosenne sadzenie lasu w Dąbrowie Górniczej to już tradycja. Po raz pierwszy odbyło się w roku wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym roku odbyło się już po raz dwunasty. Niestety, nie wszystkie drzewa można dziś zobaczyć. Część z 96 dębów, które posadzono w 2010 roku w celu upamiętnienia ludzi, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej – uległa spaleniu, więc dziś dosadziliśmy.

Aż z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej przyjechała Danuta Polak, której towarzyszyli przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych z opiekunami. - Deszcz nas nie wystraszył , bo jesteśmy zahartowani i myślę, że przywieźliśmy nawet trochę lepszą pogodę. To nasza kolejna wizyta na tej imprezie. Z roku na rok jest coraz więcej osób . Idea jest szlachetna, bo sadzimy las i chronimy środowisko, mamy tez okazje do spotkania integracyjnego przy ognisku.. Każdy z nas rusza się i dotlenia. Ruch to zdrowie – mówiła pani Danuta Polak.

Sadzących odwiedził również euro deputowany prof. Adam Gierek. - Akcja jest bardzo dobra, słuszna i ściśle wiążącą się ze sprawą ochrony klimatu. Polska jest krajem, który ma duży potencjał, bo myślę, że jeszcze około 10 procent terenów naszego kraju można by w ten sposób zagospodarować z wielkim pożytkiem dla gospodarki, ale i dla zdrowia ludzi. Lasy zatrzymują wodę, a mamy klimat coraz bardziej suchy. Wiąże się to też z walką z niską emisją - mówił prof. Gierek. Lasy poza funkcją gospodarczą muszą też wychwytywać dwutlenek węgla. Słyszałem też od ministra Jana Szyszki, że ilość dwutlenku węgla wychwytywana przez lasy jest równa, a może nawet większa od tej, którą nasza gospodarka emituje do atmosfery. To niezwykle ważne – dodał euro deputowany, który także sadził drzewa.

 

Facebook

Chcesz zostać członkiem Unii Pracy? - Skontaktuj się z nami!

Giedymin Wróblewski - dyrektor Biura Krajowego UP
tel: +48 602 284 432
e-mail: uniapracy.org@wp.pl

Elżbieta Zakrzewska - przewodnicząca Rady Krajowej UP
tel: +48 600 334 611

e-mail: elzbieta_zakrzewska@interia.pl

Jesteśmy członkami:

 

 

Lewicowe Media

 

 

 

Twitter

Register at Bookmaker William Hill