+++Slideshow+++

  • Poznaj nas bliżej!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku przypada 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie z tej okazji na płycie olkuskiego rynku odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Spotkaniu przewodniczył Jan Orkisz - Wicestarosta Powiatu Olkuskiego i Wiceprzewodniczący Rady Krajowej Unii Pracy.

Oficjalne obchody Narodowego Święta 3 Maja rozpoczęły się w Olkuszu o godz. 10:00 mszą świętą za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła. Po mszy odbył się przemarsz pocztów sztandarowych wraz z reprezentantami okolicznych instytucji samorządowych i społecznych pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpiło składanie kwiatów i występ Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej.

Konstytucja 3 Maja jest symbolem wolności i suwerenności Polski. Podczas oficjalnych obchodów święta w Olkuszu wicestarosta Jan Orkisz przypomniał okoliczności uchwalenia Konstytucji.

- Trzeciego maja świętujemy nie militarne zrywy, nie bohaterskie szarże wojskowe, nie przypominamy nazwisk dowódców czy pól bitewnych. Trzeci maja to dzień chwały myśli politycznej, porządku prawnego, samorządności, narodowej siły sprawczej, która istnieje w nas do dziś. To święto powinno skłaniać każdego Polaka do patriotycznej refleksji nad naszymi dziejami oraz do oceny własnej postawy wobec Ojczyzny – mówił Jan Orkisz w swoim wystąpieniu.

Facebook

Jesteśmy członkami:

 

 

Chcesz zostać członkiem Unii Pracy? - Skontaktuj się z nami!

Giedymin Wróblewski - dyrektor Biura Krajowego UP
tel: +48 602 284 432
e-mail: uniapracy.org@wp.pl

Elżbieta Zakrzewska - przewodnicząca Rady Krajowej UP
tel: +48 600 334 611

e-mail: elzbieta_zakrzewska@interia.pl

Lewicowe Media

 

 

Twitter

Register at Bookmaker William Hill